JAK SI VEDOU VYSÍLAČKY V ÉŘE SMARTPHONŮ? STÁLE MAJÍ SVÉ VYUŽITÍ.


Vysílačky spolehlivě fungují již 80 let a své využití nacházejí i v době mobilních telefonů. Stále jsou důležitým nástrojem komunikace u policie, armády či v logistice. Odborníci se shodují, že jsou nenahraditelné pro svou odolnost, bezpečnost, nezávislost na pokrytí signálem a v neposlední řadě také kvůli extrémní výdrži baterie, kterou předčí současné mobilní telefony i více než šestinásobně.

Jak se dostat do správy napájení ve Windows 10
 

Vysílačky dnes slouží hlavně bezpečnostním složkám

Vysílačky neboli radiostanice provázejí lidi již od druhé světové války a dosud je zcela nenahradily ani mobilní telefony. Využívají se především ve veřejné bezpečnosti – v armádě, u policie či složek záchranného systému – či v dopravě a logistice. Velmi oblíbené jsou však i mezi turisty nebo vodáky. Jejich nespornou výhodou oproti mobilním telefonům je totiž použitelnost v podstatě kdekoliv. „Policie České republiky v současné době využívá vysílačky s digitální sítí Pegas. Používají se pro komunikaci mezi operačním důstojníkem a policisty, ale i mezi policisty vzájemně. V případě výpadku mobilních sítí či pohybu v místech nepokrytých mobilní sítí je mnohdy komunikace prostřednictvím vysílaček jediným možným způsobem," kvituje Eva Kropáčová, vrchní komisařka Policie ČR.

 

Baterie ve vysílačce vydrží i týden

Moderní přenosné vysílačky dále vynikají odolností, kterou jim běžné smartphony mohou jen závidět – jsou odolné vůči otřesu, vydrží i několikero upadnutí na tvrdý povrch, odolají nepřízni počasí i vodě. Některé modely si zachovají funkčnost například i po půlhodinovém pobytu pod vodou v hloubce jeden metr. Výrazným plusem vysílaček oproti mobilním telefonům je také výdrž baterie. Existují typy vysílaček, které svým uživatelům poskytnou i týdenní výdrž, samozřejmě dle míry užívání. A až baterie ve vysílačce doslouží? Dá se, stejně jako v případě mobilních telefonů, koupit zcela nová baterie do vysílačky. Radiostanice tak celkovou životností strčí běžný smartphone hravě do kapsy.

 

Vysílačky jsou levnější alternativa mobilů pro firmy

Vzhledem k tomu, že komunikace přes vysílačky může probíhat v uzavřených neveřejných sítích, je rovněž méně náchylná bezpečnostním hrozbám. Provozu vysílaček ve firemním sektoru poté nahrává úspora nákladů. Oproti mobilním telefonům totiž u nich není pro volání třeba platit paušální tarif či dobíjení kreditu. Investice do těchto zařízení se tudíž velmi brzy vrátí a následně již firma jejich používáním jen šetří. Hojně jsou proto využívané ve venkovní logistice a některých druzích přeprav.

Jak se dostat do správy napájení ve Windows 10


Co se přepravy týče, často se vysílačky uplatňují především v kabinách kamionů, ať už v podobě zabudovaných přístrojů, či těch ručních, pro něž lze použít speciální držáky a připevnit je přímo k volantu. V kombinaci s náhlavními soupravami je jejich použití stejně bezpečné jako použití hands-free telefonu. Oproti nim ale vysílačky nabízejí ještě jednu výhodu, není totiž potřeba vytáčet žádné číslo, hovor lze zahájit jediným stiskem tlačítka, příjem je pak zcela automatický. Komfortu komunikace v kabině vozidla rovněž přispívá technologie potlačení okolního ruchu, jíž řada vysílaček disponuje.

 

S vysílačkou zahálení na Facebooku nehrozí

Ve výčtu výhod vysílaček nelze opomenout ani to, že jde o zařízení primárně určené ke komunikaci a tomuto účelu je u nich vše podřízeno. Mobilní telefony jsou sice též komunikačními zařízeními, ovšem dnešní smartphony krom toho nabízejí i řadu dalších funkcí. Ty sice často mohou být k užitku uživatele, ale rovněž jsou mnohdy zdrojem rozptýlení. Řada chytrých telefonů má též své rozhraní zahlceno různými aplikacemi a k zahájení hovoru je tak potřeba proklikat se několika úrovněmi interfacu. Nehledě na to, jak složité bývá vytočit na mobilu číslo třeba v hutných pracovních rukavicích. Ke komunikaci poté vysílačky přispívají i tím, že zahrnují možnost volby typu komunikace. Možné tak je hovořit pouze s jedním člověkem, nebo rovnou s celým několikačlenným týmem.

V neposlední řadě nabízejí moderní vysílačky i nástroje přispívající bezpečnosti, zejména jde-li o pohyb v terénu. Mohou totiž disponovat GPS či Bluetooth nástroji, které monitorují a zobrazují aktuální lokaci uživatelů.

 

kam dále: výpis článků / úvodní strana

Nenašli jste
co jste hledali?

obraťte se na naši podporu,
určitě vymyslíme nějaké řešení.

potřebuji poradit